Yaz temizliği ne zaman yapılır?

Yaz temizliği ne zaman yapılır?

Bahar temizliği ile kışı arkamızda bırakıp evimizi yaza hazırlayalım. 

Mart ayına adım attığımız şu günlerde hepimizin aklında aynı soru var. Bahar temizliği ne zaman yapılır? Kışı arkamızda bırakıp evimizi yaza hazırlamak ancak bahar temizliği ile gerçekleşecektir çünkü. Peki, bahar temizliğini bize eziyet olmadan nasıl bitirebiliriz? Birkaç öneri ile bu temizlik seansını eziyet olmaktan çıkarabiliriz. Bahar temizliğinde yanınızda bir arkadaşınızın olması temizliği daha kolay yapabilmenizi sağlayacak birinci kural. Bir cumartesi gününüzü buna ayırabilirsiniz.


·         Tüm halılarınızı toplayarak yıkamacıya verin ve camları açarak uzun bir fırça yardımı ile evin tavanında ve duvarlarında bulunan tozları almaya girişin.

·         Tüm perdelerinizi çıkarın ve çamaşır makinesine atın. Sonrasında camları silmelisiniz.  Eğer camlar PVC ile kaplıysa plastik olan kısmı krem temizleyici ile silinebilir. Fakat ahşap ya da ahşap görünümlü cam kenarlarınız varsa bunları ahşap temizleyiciler ile silin.

·         Koltuklarınız fermuarlı kısımları varsa bunları çıkarıp yıkayabilirsiniz eğer çıkmıyorsa deterjanlı su ile silebilirsiniz.

·         Sabit bulunan tüm eşyalarınızı yerinden oynatın ve arkalarını silin.

·         Bu temizlikte en önemli noktalardan biri ise dolap çekmeceleri… Hepsinin boşaltılıp silinmesi ve gereksiz eşyaların ihtiyaç sahiplerince paylaşılması gerekiyor.

·         Yatak temizliğinde ise karbonat, sirke ve elektrikli süpürge yardımı ile mükemmel bir yatak temizliği yapılabilir.

·         Duvardaki tüm fotoğrafları indirmeli ve tozlarını almalısınız.

·         Banyo temizliği de bu noktada çok önemli. Tüm banyo fayanslarını, duşakabinin iç ve dış tüm yüzeyini krem deterjanla ovmalı ve durulamalısınız. Kalan su artıkları beyaz lekeler bırakabilir bu nedenle kurulamayı da eksik etmeyin. Banyo paspaslarınızı çamaşır makinenizde yıkayabilirsiniz.

·         Bahar temizliğinde birkaç noktaya dikkat ederseniz daha neşeli bir temizlik günü geçirebilirsiniz.

+6 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.